Hakkımızda

TUNAY COLLECTİON, 2017  senesinde kurulduktan sonra yenilikçi, kaliteli koleksiyonları ve şık tasarımları ile kısa sürede erkek hazır giyim sektörünün önde gelen isimlerinden biri olmayı başarmıştır.

Dinamik ve çıtayı sürekli yüksek tutarak hedeflerini her zaman büyüten vizyoner yönetim kadrosu ve müşteri isteğine göre poziyon alan  TUNAY COLLECTİON yenilikçi bir marka olarak perakende sektöründe kendisini konumlandırdı.
 
Markalaşmanın önemini ve gerekliliğini ön görerek “müşteri odaklılık” anlayışı sayesinde müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına uygun,
dünya standartlarında ürünler sunmaktadır.
 
Erkek hazır giyim sektöründe sağlam ve hızlı adımlarla büyüyen TUNAY COLLECTİON, marka stratejisini “iyi kalite, makul fiyat” olarak konumlandırarak “dünyanın modası” algısını güçlendirmiştir.
 
% 100 Türk sermayesi olan TUNAY COLLECTİON; tasarım, üretim,  satış ve satış sonrası gibi tüm iş süreçlerinde kalite anlayışını makul fiyat stratejisi ile birleştirerek kaliteyi uygun fiyata alma talebini karşılayan,kalıcı bir marka olmayı hedeflemektedir.

COMPANY PROFILE

After being founded in 2017, TUNAY COLLECTİON has become one of the leading names in the men’s ready-made clothing sector with its innovative and high quality collections.

TUNAY COLLECTİON, a visionary management team that always increases its dynamic and targets, has positioned itself in the retail sector as an innovative brand.

The importance and importance of branding by considering the “customer-oriented” understanding of the needs of the customers to suit the changing needs,
offers world class products.

TUNAY COLLECTION, which has been growing rapidly and rapidly in men’s garment sector, has strengthened its perception of COL fashion of the world ON by positioning its brand strategy as “good quality, reasonable price Erkek.

100% Turkish capital TUNAY COLLECTION; design, production, sales and after-sales in all business processes, such as combining quality with reasonable price strategy to meet the demand for quality at affordable prices, aims to be a permanent brand.